Locked History Actions

Network protocol Data Unit

Žodis angliškai

Network protocol Data Unit

Santrumpa

NPDU

Žodis Lietuviškai

Tinklinio protokolo duomenų vienetas


Apibrėžimas

Tinklo protokolo duomenų vienetas yra duomenų paketas randantis OSI modelio tinklo lygmenyje. NPDU gali talpinti savyje arba signalą arba vartotojų informaciją. Tinklo protokolo duomenų vienetas (NPDU) susideda iš įvairių laukų, kurie įgalina kiekvieną protokolo esmės vientisumą,bei veikia atitikime su komunikacijos taisyklių komplektų. Visas tinklo protokolo duomenų vienetas (NPDU) susideda iš trijų (3) laukų:

3.JPG

NPDU formatas

• Tinklo adresavimo informaciją: Tinklo adresavimo informacijos (N_AI) laukai talpina savyje N_Handle, N_TA ir N_SA sudėtines ar pavienes žinutės struktūra.

• Tinklo protokolo kontrolės informacija: Tinklo protokolo kontrolės informacija (NPCI) identifikuoja tinklo protokolo duomenų vieneto(NPDU) pasikeitimo tipą. Šis laukas yra apsikeistas tarp siuntimo/gavimo tinklo objekto, kad koordinuotų jų jungtines operacijas. Sekančios tinklo protokolo kontrolės informacija (NPCI) turi būti palaikyta:

1. Pavienės struktūros protokolo kontroliuojama informaciją (SF_NPCI)

2. Pirmos struktūros protokolo kontroliuojama informaciją (FF_NPCI)

3. Nuosekląja struktūra protokolo kontroliuojama informaciją (CF_NPCI)

4. Srauto kontrolės protokolo informacija (FC_NPCI)

• Tinklo duomenų laukas Tinklo duomenų laukas (N_Data) yra naudojama perduoti vartotojų paslaugos duomenis pateiktus vartotojų tinklo duomenis (N_User_Data) N_USData. Vartotojų tinklo duomenys (N_User_Data), jei reikia, yra padalinti į mažesnes dalis, kad kiekvienas įtilptu į tinklo duomenų lauką (N_Data) prieš tai kai jie bus perduoti per tinklą.

Ilgis tinklo duomenų lauko (N_Data) yra priklausomas nuo tinklo protokolo duomenų vieneto tipo ir pagrindinio duomenų perdavimo linijos sluoksnio protokolo duomenų vieneto ilgio. Ilgis tinklo duomenų lauko (N_Data) turi būti nustatytas vartotojų sistemos generavimo laiku. Ilgis tinklo duomenų lauko (N_Data) ir visi NCPI baitai, t.y. trys (3) baitai turi vadintys N_Data_Length.

4.JPG

Tinklo duomenų lauko struktūra (UUDT)


Paaiškinimai


Naudota literatūra

http://portal.osek-vdx.org/files/pdf/specs/deprecated/com222.pdf


CategoryŽodis