Locked History Actions

Penetration test

Žodis angliškai

Penetration test

Santrumpa

Žodis Lietuviškai

Įsilaužimo galimybės įvertinimas


Apibrėžimas

Įsilaužimo galimybės įvertinimas (Penetration test) - tai procesas, aktyvi priemonė įvertinti jūsų kompiuterio ar tinklo informacijos saugumą


Paaiškinimai

Analizė atliekama simuliuojant įsilaužėlių (hakerių) naudojamus metodus, bei logiką. Proceso metu analizuojamas sistemos pažeidžiamumas, kurį gali įtakoti prasta arba neteisinga sistemos konfigūracija, žinomos ir/ar nežinomos aparatinės bei programinės įrangos problemos siejamos su saugumu. Aptikus bet kokią saugumo spragą pranešama sistemos savininkui. Kartu su įsilaužimo įvertinimu pateikiami apsaugos trūkumai ir suteikiamos trūkumų pašalinimo rekomendacijos, parenkamos efektyviausios trūkumų šalinimo priemonės. Įsilaužimo įvertinimo metodai:

  1. Išorinio įsilaužimo galimybės įvertinimas, tai dažniausiai pasirenkamas įsilaužimo galimybės įvetinimo metodas. Testas yra sukoncentruotas į serverius, infrastruktūrą ir į pagrindinę programinę įrangą. Tai gali būti atlikta be išankstinių žinių apie nutolusį tašką ("juoda" dėžė) arba atskleidus pilną tinklo topologiją ir aplinką ("balta" dėžė). Šios analizės metodas tipiškai atspindi viešai prieinamą informaciją apie užduotą tašką, tinklų išvardinimo fazėje identifikuojami ir analizuojami pagrindiniai kompiuteriai bei įrenginių, tokių kaip maršrutizatoriai ir ugniasienės, elgsenos. Pagrindinio kompiuterio pažeidžiamumai turi būti nustatyti, patikrinti ir įvertinti.

  2. Vidinio įsilaužimo galimybės įvertinimas, tai išsamesnis saugumo testas konkrečioje vietoje, atliekamas po išorinio įsilaužimo galimybės įvertinimo. Įvertinimas vykdomas iš kiekvieno tipinio tinklo prisijungimo taško, atvaizduojant kiekvieną loginę ir fizinę atkarpą. Pavyzdžiui tai gali būti keli aukštai ir DMZ zona su visa supančia aplinka, įmonių tinklai arba kompanijos ryšio partneris.

  3. Mokamų programų saugumo įvertinimas skirtas nustatyti ir įvertinti užsakomų programų riziką. Labai svarbu įvertinti riziką tam, kad nebūtų išduodami pranešimai pagrindinių servisų ar programų atakoms vykdyti. Apriboti sukompromituoto vartotojo galimybę pakenkti sistemai, pakeisti ar visiškai sunaikinti duomenis.

  4. Nutolusio bevielio tinklo įsilaužimo galimybės įvertinimas siejamas su sparčiai daugėjančiomis nutolusiomis darbo vietomis. Dirbantys namuose ar nutolusiuose ofisuose, tiesiogiai prijungti bevieliu tinklu prie interneto, išplečia įmonių perimetro galimybes.

  5. Telefonijos įsilaužimo galimybės įvertinimas, tai korporacijos balso technologijos saugumo įvertinimas. Taip pat nuo piktavališko prisijungimo prie PBX maršruto, balso pašto dėžutės išskleidimas ir saugumas, integruoto balso per IP (VoIP).

  6. Socialinės inžinerijos galimybės įvertinimas, tai ne techninis įsilaužimo galimybės metodas remiasi žmogaus noru bendradarbiauti su kitais žmonėmis, prasilenkiant su saugumo reikalavimais.


Naudota literatūra

  1. http://en.wikipedia.org/wiki/Penetration_test

  2. http://www.penetration-testing.com/#1

  3. http://www.isagency.eu/v2/lt/solutions/home/1.html


CategoryŽodis