Locked History Actions

Physical layer

Žodis angliškai

Physical layer

Santrumpa

Žodis Lietuviškai

Fizinis lygmuo


Apibrėžimas

Fizinis lygmuo(angl. Physical layer) – aprašo fizinius perduodamo signalo ir terpės, kuria jis perduodamas, parametrus.


Paaiškinimai

FIZINIS LYGMUO – Nusako bitų srauto perdavimą, reglamentuojama signalo forma, ryšio tipą, kabelius, tinklines jungtis ir t.t. Apibūdina mechaninį, elektroninį ir procedūrinį interfeisą.

- Fizinis lygmuo specifikuoja elektrines, mechanines, procedūrines ir funkcines fizinio ryšio tarp sistemų charakteristikas. - Pvz: įtampos lygiai, laikinės charakteristikos, maksimalus duomenų perdavimo ilgis, fizinės jungtys ir pan. - Fizinis lygmens kanalu perduoda dvejetainę informacijos seką tam tikru būdu.

- Vienas iš svarbiausių šio lygmens elementų yra transiveris. Jis yra atsakingas už signalų perdavimą ir priėmimą iš tinklo. Tai įrenginys, gaunantis dvejetainę informaciją iš kanalinio lygmens ir ją verčiantis į įvairius signalus (priklausomai nuo perdavimo terpės). -O kompiuteris gavėjas iškoduoja informacijos paketus atvirkštine tvarka.

Fizinė linija – tai erdvė arba medžiaga, užtikrinanti signalo sklidimą. - Pagrindinės ryšio kanalo charakteristikos, tai pralaidumas ir duomenų perdavimo patikimumas. - Tinklo pralaidumas matuojamas ribiniu informacijos kiekiu (paprastai bitais), perduodamu kanalu per laiko vienetą. - Duomenų perdavimo patikimumas – bito iškraipymo tikimybė perdavimo metu. Pagrindinė iškraipymo priežastis – įvairūs trikdžiai į ryšio liniją bei vidiniai duomenų perdavimo aparatūros triukšmai.

Ryšio linijos dažnumų juosta F=fv-fa, nusako diapazoną tų dažnumų, kurie pradedant apatiniu fa ir baigiant viršutiniu fv, efektyviai perduodami ryšio linijoje. Informacijos perdavimui gali būti naudojamos:

• Telefoninės linijos - neseniai buvo ribinis greitis 28.8 Kbitų/s dabar apie 56 Kbitai/s (esant tam tikrom sąlygom); • Koaksialiniai kabeliai - apie 10 Mbitų/s; • Suktos poros kabeliai - iki 100 Mbitų/s; • Šviesolaidžiai - šviesai laidžios plastmasės ir stiklo gijos - Gbitų/s; • Infraraudoni spinduliai; • Mikrobangų ryšio sistema.


Literatūra

http://lt.wikipedia.org/wiki/OSI_modelis

http://www.tutorial5.com/.../osi-model-7-layers.png

http://www.techtext.net/lt/networks/7-layer-osi-model.html