Locked History Actions

Pointer

Pointer

PTR

Rodyklė


Apibrėžimas

Rodyklės įrašas (PTR įrašas), dar vadinamas atvirkštiniu DNS įrašu, yra DNS vardų sistemos įrašų tipas, naudojamas, norint atlikti atvirkštinę DNS peržiūrą, t.y. norint rast domeną, kai yra žinomas IP adresas.


Paaiškinimai

Rodyklės įrašas (PTR įrašasi), dar vadinamas atvirkštiniu DNS įrašu, yra DNS vardų sistemos įrašų tipas, naudojamas, norint atlikti atvirkštinę DNS peržiūrą, t.y. norint rast domeną, kai yra žinomas IP adresas.

Atvirkštinės DNS peržiūros dažnai reikia programoms, naudojančioms DNS sistemą ir turinčioms tik mazgo IP adresą arba kai tą adresą programa gavo iš atėjusio paketo. Klaidinga manyti, kad atvirkštiniai įrašai visada egzistuoja, jei egzistuoja tiesioginiai įrašai. PTR įrašas gali neegzostuoti, nes jį tiesiog pamiršo sukurti, jo sukūrimas gali kainuoti papildomų lėšų ir pan. PTR įrašai nėra būtini, bet el. pašto sistemos, spam filtrai dažnai tikrina PTR įrašus, todėl jų nebuvimas gali sąlygoti tai, kad severis atmes el. pašto žinutes, laikydamas jas elektroninėmis šiukšlėmis (spam).

Priešingai nei tiesioginių įrašų atveju, kiekvienas IP adresas atvirkštiniam DNS įraše gali būti aprašomas tik vieną kartą: jei keli pavadnimai yra priskirti vienam IP adresui tiesioginiais įrašais (pavyzdžiui pašto serveris mail.pavyzdys.net ir serveris pavyzdys.net), tik vienas iš jų gali būti apibrėžtas atvirkštiniame įraše. Kadangi PTR įrašai tikrinami kaip apsaugos priemonė nuo elektroninių šiukšlių, tikslinga atvirkštiniame įraše apibrėžt pašto serverį.

Reikia pabrėžti, kad PTR įrašai yra kuriami ne domenui, bet IP adresui. Paprastai pats vartotojas negali sukurti PTR įrašo – tą gali padaryti tik IP srities, kuriam priklauso vartotojo IP adresas, savininkas, pvz. interneto tiekėjas.

Egzistuoja speciali DNS vardų sritis in-addr.arpa, naudojama IP adresų vertimui į simbolinius vardus. Pavyzdžiui mazgo, kurio IP adresas yra 11.22.33.44, vardo gavimui, DNS serveriui siunčiama 44.33.22.11.in-addr.arpa vardo užklausa.

Atvirkštinės DNS peržiūros įrašo (PTR įrašo) pavyzdys:
44.33.22.11.in-addr.arpa. IN PTR host.pavyzdys.net.

Šis įrašas reiškia, kad IP adresą 11.22.33.44 atitinka pavadinimas host.pavyzdys.net.


Naudota literatūra

  1. http://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_DNS_lookup

  2. http://www.zytrax.com/books/dns/ch8/ptr.html

  3. http://www.ph4.ru/domain_dns.ph4#PTR