Locked History Actions

Skirtumas „Post Office Protocol“

Pakeitimai tarp versijų 2 ir 3
Versija 2 nuo 2011-10-18 17:07:24
Dydis: 3839
Redaktorius: VytautasMendelis
Komentaras:
Versija 3 nuo 2011-10-18 17:12:15
Dydis: 3892
Redaktorius: VytautasMendelis
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 41: Eilutė 41:
1. en.wikipedia.org/wiki/Post_Office_Protocol 1. http://communication.howstuffworks.com/email4.htm
2. http://email.cityu.edu.hk/faq/popimap.htm

Post Office Protocol

POP

Pašto paslaugos protokolas


Apibrėžimas

POP – pašto paslaugos protokolas. Tai protokolas, kuris leidžia saugoti pranešimus iki tol kol prisijungs vartotojas, tada jie automatiškai įkeliami.


Paaiškinimai

Pašto paslaugos protokolas (Post office protocol) yra taikomojo sluoksnio interneto standarto protokolas, naudojamas vietinio elektroninio pašto kliento gauti pranešimus iš nutolusių serverių visame TCP/IP tinkle. POP (Post office protocol) ir IMAP (Internet Message Access Protocol) yra du labiausiai paplitę interneto standarto protokolai elektroniniam paštui. Beveik visos modernios elektroninio pašto sistemos palaiko juos abu. Pašto paslaugos protokolas (Post office protocol) buvo sukurtas per kelias versijas, trečia versija (POP3) yra dabartinis standartas. Pašto paslaugos protokolo trečia versija yra naudojama daugelio internetinio pašto paslaugų teikėjų, tokių kaip Gmail ir Yahoo.

POP3 serveris

POP3(Post Office Protokol) serverio užduotis gavus elektroninį pranešimą iš siuntėjo SMTP serverio įkelti jį į gavėjo elektroninio pašto dėžutę. Jungiantis prie savo elektroninio pašto paskyros jūsų elektroninio pašto klientas jungiasi prie POP3 serverio portu 110. POP3 serveris reikalauja paskyros vardo ir slaptažodžio. Prisijungus prie paskyros POP3 serveris atidaro pageidaujamą tekstinį failą ir leidžia juo naudotis.

POP3 serveris gali atlikti šias pagrindines funkcijas:

• parodyti gautų pranešimų sąrašą: pranešimas ir dydis;

• parodyti gautą pranešimą: jo turinį, gavėją, siutimo laiką;

• ištrinti pasirinktą pranešimą;

• baigti - išeiti iš POP3 serverio.

Jeigu naudojamasi elektroninio pašto klientais instaliuotais kompiuteryje (Microsoft Outlook, Outlook Express, Eudora, Pegasus), elektroninio pašto klientas (programa) prisijungia prie POP3 serverio ir nukopijuoja visus naujus gautus pranešimus į asmeninį kompiuteryje. Paprastai po kopijavimo į kompiuterį elektroninia laiškai iš serverio yra ištrinami (nebent nustatyta kopijas palikti ir serveryje).Tai leidžia jums turėti elektroninių laiškų kopijas serveryje saugomas pranešimų rinkiniu. Daugelis vartotojų nori savo elektroninius laiškus turėti netik kompiuteryje, bet ir saugoti elektroninio pašto serveryje Pagrindinė priežastis išlaikyti savo elektroninį paštą serveryje tai, kad vartotojai galėtų prisijungti prie savo elektroninio pašto paskyros ir peržiūrėti elektroninius laiškus iš įvairių vietų. Jei POP3 serveris pranešimus parsiunčia į asmeninį kompiuterį serveryje nepalikdamas kopijos, elektroninis laiškas ir lieka tik tame kompiuteryje. Prireikus elektroninį paštą perskaityti kitoje vietoje (biure ar namuose) elektroninis laiškas nebus pasiekiamas.

IMAP (Internet Mail Access Protocol) yra labiau pažengęs protokolas, išsprendžiantis šias problemas. Pagrindinės jo funkcijos kaip ir POP3 protokolui yra iš SMTP serverio gautų pranešimų patalpinimas į gavėjo elektroninio pašto dėžutę. Tačiau naudojantis IMAP elektroninis paštas lieka pašto serveryje. Šiame protokole taip pat numatyta galimybė laiškus rūšiuoti juos keliant į atitinkamus katalogus. Tikrinant elektroninį paštą, paieška įvyksta serverio kompiuteryje, o ne jūsų asmeniniame kompiuteryje. Šis metodas yra labai lengvas ir patogus prisijungiant prie savo elektroninio pašto paskyros iš bet kurio kompiuterio bet kurioje vietoje. .

Kadangi POP ir IMAP protokolai atlieka tą pačią funkciją juos patogu palyginti. Tai atlikta lentelėje.

popimaplentele.jpg


Naudota literatūra

1. http://communication.howstuffworks.com/email4.htm 2. http://email.cityu.edu.hk/faq/popimap.htm


CategoryŽodis