Locked History Actions

Resolver

Žodis angliškai

Resolver

Santrumpa

Žodis Lietuviškai


Apibrėžimas


Paaiškinimai

Kliento pusėje DNS vadinamas DNS resolver. Jis yra atsakingas už inicijavimą ir sekos užklausas, kuriose galiausiai sulaukta visiško išteklių reikalavimų sprendimo, pavyzdžiui, vertimo domeno vardą į IP adresą. DNS užklausa gali būti ne rekursinė arba rekursinė:

Ne rekursinė užklausa, kurioje DNS serveris pateikia įrašą domenui už kuriuos ji yra autoritetinga pati, arba ji numato dalinį rezultatą bet neužklausdama kitų serverių.

Rekursinė užklausa, dėl kurios DNS serveris visiškai atsakys į užklausą (arba duos klaida) užklausdama kitus vardų serverius jei to reikia. DNS serveriai neprivalo paremti rekursinių užklausų.

Resolver, ar kitas DNS serveris veikia rekurentiniu (grįžtamuoju) vardu resolver, derasi naudoti rekurinėmis paslaugomis (recursive service) naudojant bitus antraštės užklausose.

Ginčius paprastai sukelia iteravimas (operacijos pakartotinio panaudojimo rezultatas) per keleta vardų serverius, kad surasti reikiamos informacijos. Tačiau kai kurie resolver funkcijos paprastumai ir gali bendrauti tik su vieninteliu vardų serveriu.