Locked History Actions

Round-trip time

Žodis angliškai

Round-trip time

Santrumpa

RTT

Žodis Lietuviškai

Pirmyn-atgal laikas


Apibrėžimas

RTT (angl. Round-trip time) - yra laikas, reikalingas signalo pulsui ar paketui nukeliauti iš tam tikro šaltinio į tam tikrą paskirties tašką ir atgal..


Paaiškinimai

Laikas sugaištas paketui nukeliauti pirmyn ir atgal (Round-trip time arba RTT), taip pat vadinamas kelionės pirmyn ir atgal užlaikymu (Round-trip delay arba RTD), yra laikas, reikalingas signalo pulsui ar paketui nukeliauti iš tam tikro šaltinio į tam tikrą paskirties tašką ir atgal. Šiame kontekste, šaltinis yra kompiuteris, pradedantis signalą, o paskirties taškas yra nutolęs kompiuteris ar sistema, kuri gauna signalą ir perduoda jį atgal.

Vartotojas gali nustatyti RTT panaudodamas ping komandą. Rezultatas priklauso nuo įvairių faktorių: • Šaltinio interneto ryšio duomenų siuntimo greičio • Siuntimo terpės prigimties (varis, optinis pluoštas, palydovas) • Fizinio atstumas tarp šaltinio ir maršruto • Mazgų skaičiaus tarp šaltinio ir paskirties taško • LAN, kuriame vartotojas yra, srauto kiekio • Nuo skaičiaus kitų užklausų, kurios apdorojamos tarpiniuose mazguose ir serveryje • Tarpinių mazgų ir serverio greičio • Trukdžių buvimo.

Tinkle, ypač WAN arba Internete, RTT yra vienas iš kelių faktorių, paveikiančių gaišties laiką, kuris yra laikas tarp duomenų užklausos ir atsakymo į užklausą gavimo ar gauto atsakymo duomenų parodymo. RTT gali svyruoti nuo kelių milisekundžių palankiomis sąlygomis kai mazgai yra netoli vienas kito, iki minutės nepalankiomis sąlygomis tarp mazgų, atskirtų dideliu atstumu. Teoriškas RTT minimumas yra nustatytas todėl, kad jis negali niekada būti mažesnis, negu visas laikas, kurį signalai praleidžia sklisdami terpe ar perdavimo įranga. Palydovinėje komunikacijos sistemoje šis minimalus laikas gali būti didelis todėl, kad RF signalai turi sklisti dešimtis tūkstančių kilometrų per erdvę tarp paviršiaus ir palydovo. Radiolokacinėje sistemoje, RTT yra laikotarpis tarp perdavimo RF pulso į taikinį ir atspindžio nuo to taikinio grįžimo.