Locked History Actions

SHOUTcast authhash management

SHOUTcast authhash valdymas

Įžanga

Vienas iš naujosios YP2 infrastruktūros svarbiausių aspektų yra authhash naudojimas, tai yra, sutrumpinimas naudojamo autorizacijos rakto. Šis autorizacijos raktas yra naudojamas siekiant atpažinti ir patvirtinti serverį, transliuojantį kurią nors iš savo teikiamų stočių, kai yra jungiamasi prie YP2 infrastruktūros. Kai tik raktas yra gaunamas, jis yra galiojantis visiems šakniniams serveriams, transliuojantiems tas stotis. Galima panaudoti kelis skirtingus autorizacijos raktus, jeigu transliuojamas tas pats stočių srautas, tik skirtingais duomenų srauto greičiais. Jeigu transliuojama MP3 ir AAC+ formatais tas pats srautas, tai nebūtina naudoti skirtingų autorizacijos raktų. Autorizacijos raktas yra reikalingas tada, kai transliuojama stotis yra publikuojama viešai. Pagal tai skiriama du DNAS serverio veikimo būdai: Viešasis – kai norima, kad transliuojama stotis pasirodytų SHOUTcast direktorijų sąraše, šiuo atveju ir reikalingas autorizacijos raktas. Privatusis – kai nenorima, kad transliuojama stotis pasirodytų direktorijų sąraše, pavyzdžiui, naudojama vidinėms organizacijos reikmėms.

Authhash valdymas

Norint gauti unikalų autentifikavimo raktą, pirma reikia sukonfigūruoti savąjį DNAS serverį ir turėti šaltinį, tokį kaip, pavyzdžiui, Source DSP arba Transcoder, tinkamai prijungtą prie srauto, kuris yra atpažįstamas DNAS. Srauto būsenos patikrinimas gali būti atliekamas DNAS apžvalgos puslapyje, kuriame galima pamatyti aktyvius srautus. Autentifikavimo rakto kūrimas yra atliekamas prisijungus administratoriaus teisėmis prie serverio. Pats raktas yra kuriamas įėjus į atskirą sukurti authhash nuorodą ir joje užpildžius reikiamus laukelius. Tie laukeliai yrat tokie kaip:

  • Stoties pavadinimas;
  • Stoties aprašymas;
  • Žanras;
  • Raktažodžiai;
  • Svetainė;
  • Šalis;
  • Kalba.

Kiti svarbūs parametrai, kurie reikalingi susijungimo nustatymams, yra gaunami iš DNAS serverio, su kuriuo susietas srautas. Svarbiausias iš jų yra IP adresas. Kuriant autentifikavimo raktą, to serverio, per kurį esame prisijungę kaip administratoriai, IP adresas yra įdedamas į rakto parametrus ir tokiu būdu tas autentifikavimo raktas yra tarsi pririšamas prie serverio, kuris naudojamas sukurti raktui. Jeigu pasikeitė serverio IP adresas, autorizacijos rakto pakeitimą ar pašalinimą reikia spręsti su SHOUTcast techninės pagalbos atstovais. Jeigu žinoma, kad serveris bus perkeltas, tai reikia autentifikavimo raktą pašalinti iš anksto. Šios ypatybės neužkerta kelio tos pačios stoties naudojimui bei autentifikavimo rakto kituose serveriuose, tiesiog jie bus skirtingi. Kaip autentifikavimo rakto pavyzdys gali būti tokie parametrai pateikti 1 pav. authhash1.png 1 pav. Authhash valdymo puslapis

Ir tokie parametrai buvo sugeneruoti į tokį srauto authhash: streamauthhash_1=VFlMxBmNfoQwqCBAdriN. Toks auhhash formatas yra naudingas, kadangi pagal tokį maišymo protokolą, gana lengva patikrinti ar nesidubliuoja stotis, negu žvelgiant tik į tekstinę jų aprašymo išraišką.

Naudota literatūra:

1. http://wiki.winamp.com/wiki/SHOUTcast_Radio_Authhash_API

2. http://wiki.winamp.com/wiki/SHOUTcast_Authhash_Management