Locked History Actions

Stochastic Activity Networks

Skype


Apibrėžimas

  • Svarbiausias skirtumas tarp kitų panašio tipo programų, yra P2P technologija, kuri yra panaudota programoje „Skype“. P2P technologijos principas yra vartotojų lygybė. Tokiame tinklo modelyje vyksta keitimasis resursais tiesiogiai tarp vartotojų. Gryname P2P tinkle nėra kliento ir serverio sąvokų – susijungę vartotojai yra lygiaverčiai, t. y. kiekvienas veikia ir kaip klientas, ir kaip serveris. Tokios technologijos ekzistavimas daug efektyvesnis, negu paprastos klientas-serveris architekrūros, kadangi sugedus vienam iš kompiuterių, darbas tinkle nenutrūksta Skype programinė įranga sudaryta taip, kad vartotojų katalogas paskirstytas tarp Skype vartotojų kompiuterių, kas leidžia tinklui lengvai maršrutizuotis dideliais mąstais be brangios centrinių serverių infrastruktūros.
  • C:\Users\Robert\Desktop\SuperNode.jpg

  • Pagrindinis Skype programos elementas yra prisijungimas prie centrinio serverio. Ten saugomos kiekvieno vartototojo kontaktų sąrašo atsarginė kopija. Centrinis serveris reikalingas tam, kad indentifikuoti vartotoją ir užmegsti ryšį. Kai ryšys yra užmezgiamas, vartotojai bendrauja tarpusavyje.
    P2P technologija savo architekrūra sumažina duomenų perėmimo rizika, be to visi duomenys yra šifruojami. Atviras raktas „išduomamas“ kiekvienam vartotojui, kuris registruojamas ir kiekviena kartą tikrinamas ir identifikuojamas. Taip nustatomas tam tikras vartotojas. Didelis Skype programos privalumas yra tai, kad visi vaizdo ir garso apdorojimai vyksta kompiuteryje, kas sumažina duomenų perdavimo kiekį. Galingus kompiuterius, gerą atvirą interneto ryšį ir pakankamai laisvų išteklių turintys kompiuterininkai išlaiko visą tinklą. Jie pažymimi Super Node ženklu, ir kiekvienas jų koordinuoja maždaug trijų šimtų kitų vartotojų duomenis. Trys šimtai – nedidelis skaičius, todėl šią informaciją koordinuojantys kompiuteriai nelabai apkraunami. Supernode klientai padeda susisiekti net labiausiai nutolusiems žmonėms, leidžia atlikti paiešką. Vartotojams sėkmingai radus vienas kitą, vėliau pokalbis vyksta be tarpininkų, išskyrus tuo atveju, jei nė vienas iš pokalbio dalyvių negali atverti reikiamos jungties (port). Tada ryšiui naudojamas atraminis (relay) supernode kompiuteris Kitaip sakant programa gali kontroliuoti ir valdyti maršrutizavimo sujungimus, naudojant kitų vartotojų kompiuterius. Tai leidžia dirbti su Skype vartotojais, kurie yra už NAT ribų, bet tai vyksta deka aprovos didinimo perdavimo linojoje ir kompiuterių tų, kurie pajungti į tinklą tiesiogiai.

Naudota literatūra

http://ru.wikipedia.org/wiki/Skype

http://www.interface.ru/home.asp?artId=7611

CategoryŽodis