Locked History Actions

Strong authentication

Žodis angliškai

Strong authentication

Santrumpa

Žodis Lietuviškai

Stipri autentifikacija


Apibrėžimas

Stipri autentifikacija – tai autentifikacija, kurios metu slaptažodžiai, tinklo vartotojų, klientų ir serverių tapatybėms nustatyti, nėra perduodami tinklu. Government's National Information Assurance Žodynas stiprų autentifikavimą apibrėžia kaip sluoksniuotą autentifikavimo metodą, kuris remiasi dviem ir daugiau autentifikacijom siekiant nustatyti siuntėjo arba imtuvo tapatybę.


Paaiškinimai

Administratoriai sprendžia, kurie naudotojai kurių rūšių atpažinimo sistemą turi turėti, ir ar jie turėtų atnaujinti savo autentifikavimo parametrus laikui bėgant. Pirmiausia, administratorius gali pasirinkti apsaugos įdiegimą ir galiausiai įdėti stipresnes formas, pavyzdžiui, biometrinį autentifikavimą arba korteles.

Keletas stipraus autentifikavimo naudojimo būdų:

• Vienkartinių slaptažodžių kortelės

• Pirštų antspaudai (Su pirštu biometriniu atpažinimu, pirštų atspaudų atitikimas patvirtina, kad vartotojas yra tas, kuriuo prisistato.)

• Smart kortelės / USB raktai (Kortelės luste arba USB rakte yra įrašyta reikalinga informacija, kuri leidžia autentifikuoti vartotoją.)

• Aktyvios Proximity kortelės (Šios kortelės leidžia nustatyti vartotojus vien tik artėjant prie įjungto kompiuterio. Sistema automatiškai blokuoja kompiuterį, jei artėja kitas vartotojas.)

• Pasyvios Proximity kortelės


Naudota literatūra

1. http://www.rsa.com/glossary/default.asp?id=1080

2. http://www.fnal.gov/docs/strongauth/

3. http://www.imprivata.com/strong_authentication

4. http://www.quest.com/identity-management/strong-authentication.aspx


CategoryŽodis