Locked History Actions

The Constructive Cost Model

Žodis angliškai

The Constructive Cost Model

Santrumpa

COCOMO

Žodis Lietuviškai

Preliminarus kainos modelis


Apibrėžimas

COCOMO - tai algoritmas skirtas programinės įrangos kainos įvertinimo modeliui. Šį algoritmą atrado Barry Boehm. Modelis naudoja pagrindinę atžangos formulę, kuri kilusi iš ankstesnių projektų ir dabartinio projekto charakteristikų.


Paaiškinimai

COCOMO struktūra susideda iš trijų didelės detalizacijos ir tikslių formų. Pirmas lygis ,pagrindinis COCOMO yra naudojamas greitam, ankstyvam, apytiksliam programinės įrangos kainos skaičiavimui. Tačiau jo tikslumas yra ribotas dėl jam priklausančių faktorių, kurie įtakoja skirtingą kainą. Tarpinis COCOMO variantas kainos pokyti įtraukia į galutinę kainą.

Pagrindinis COCOMO skaičiuoja programinės įrangos norą tobulinti kaip programos dydžio funkciją. Programos dydis yra apskaičiuojamas tūkstančio eilučių kodu (KLOC). COCOMO taikomas trijose programinės įrangos projekto klasėse: Organiniai projektai– mažos komandos didele patirtimi dirba konkrečių reikalavimų kryptimi. Pusiau atskirtas projektas – vidutines komandos įvairia patirtimi dirba su ne tokiais griežtais reikalavimais. Įterptinis projektas – vykdomas nenukrypstant nuo užsibrėžtų ribų.

Pagrindinė COCOMO lygtis susidaro iš: Bandymų taikymas = ab(KLOC)bb [vienas mėnesis] Plėtojimo laikas = cb(Bandymų taikymas)db [mėnesiai] Reikalingi žmonės = Bandymų laikas / Pletojimo laikas [skaičius]

Pagrindinis COCOMO tinkamas greitam apytiksliam programinės įrangos vertės apskaičiavimui. Kaip be būtų jis neįvertina skirtingų įrenginių sudėtingumo, asmeninių gabumų ir patirties, modernių įrankių panaudojimo ir technikos.

Tarpinis COCOMO programinės įrangos siekimą tobulinti kaip programos dydžio funkciją ir kaip įrangos kainą, kuri įtraukia subjektyvus produkto, techninės įrangos, asmeninių ir projekto požymio vertinimas. Tęsinys susideda iš keturių „cost driver“ rinkinio. Kiekvienas su papildomu numeriu.

Produkto paskirtis: Reikalaujamas programinės įrangos patikimumas. Taikomosios duomenų bazės dydis Produkto sudėtingumas

Įrenginio paskirtis: Atlikimo greitis ribojimas Atminties ribojimas Virtualios terpės kintamumas Visiško pasikeitimo laikas

Asmeninė paskirtis: Analizės sugebėjimai Programinės įrangos tobulinimo sugebėjimai Taikymo patirtis Virtualaus įrenginio naudojimo patirtis Programavimo patirtis Projekto paskirtis Programinės įrangos įrankius Programinės įrangos inžinerinių metodų taikymas Reikalaujamas tobulinimo grafikas

Detalizuotas COCOMO – apjungia visas tarpinės grandies charakteristikas su „cost driver“ susidūrimus kiekviename programinės įrangos kūrimo žingsnyje.


Naudota literatūra

1. http://en.wikipedia.org/wiki/COCOMO 2. http://sunset.usc.edu/csse/research/COCOMOII/cocomo_main.html


CategoryŽodis