Locked History Actions

The Defense Advanced Projects Agency

Žodis angliškai

The Defense Advanced Projects Agency

Santrumpa

DARPA

Žodis Lietuviškai

JAV gynybos pažangių projektų agentūra


Apibrėžimas

DARPA yra JAV agentūra atsakinga už naujų technologijų kūrimą JAV armijai. DARPA sukūrė daug technologijų, kurios padarė didele įtaką pasaulio kompiuterių tinklams, „On-Line“ tinklams, yra viena iš grafinės sąsajos kurėjų.

  • DARPA buvo įkurta 1958 m. (kaip ARPA) kaip atsakas Sovietų sąjungos dirbtinį „Sputnik“ palydovą paleistą 1957-iais, norint turėti karinį technologinį pranašumą. Ištrauką iš DARPA prisytatymo:

    DARPA misija yra apsisaugoti nuo tokių technologinių siurprizų kaip „Sputnik“ paleidimas į kosmosą, kas reikštų, kad Sovietai anksčiau nei JAV užkariavo kosmosą. Per laiką mūsų misija evoliucijanavo. Šiandien DARPA misija yra ne tik apsisaugoti nuo technologinio pranašumo, bet patiems technologiškai lenkti savo priešą. DARPA tiesiogiai atsako Gynybos departamento aukščiausiai valdžiai. DARPA sudaro 240 darbuotojų, kurių 140 techniniai. Metinis vidutinis biudžetas yra apie 3,2 milijardo dolerių.

Misija

  • Ištrauką iš DARPA prisytatymo:

    DARPA užima unikalią vietą Gynybos departamente. DARPA nėra siauroje nišoje dirbanti agentūra: DARPA technologiškai aprūpina visą departamentą. Mes tenkinam armijos, laivyno, jūrų pėstininkų ir oro pajėgų poreikius naujom technologijom, siūlom įvairius patobulimus ir radikalias inovacijas. DARPA žvelgia į rytojaus poreikius ir reikalavimus. DARPA stengiasi nuspėti kokių priemonių karininkui gali reikėti ateityje, stengiasi tuos norus kuo greičiau paversti realybe.

Dabartiniai DARPA projektai:

Boeing X-37; CALO; CTS; DARPA XG; FALCON; Didelės Galios Lazerinė Gygybos Sistema; Didelio Produktyvumo Kompiuterių Sistemos; Northrop Grumman Switchblade; System F6; WolfPack; XOS; Boomerang (mobili šaulio nustatymo sistema).

Buvę DARPA projektai:

Project AGILE; ARPANET, Interneto protėvis; Boeing X-45; DAML; DARPA Grand Challenge - driverless car competition; High Performance Knowledge Bases; Hypersonic Research Program; Multics; NLS Computer System; Onion routing; Pasyvus radaras; Policy Analysis Market; MAC Projektas; MQ-1 Predator; POSSE; Vela Projektas; Jūrų Šešėlis; SURAN.


Paaiškinimai

Boeing X-37
CALO
CTS
DARPA XG
FALCON
Didelės Galios Lazerinė Gygybos Sistema
Didelio Produktyvumo Kompiuterių Sistemos
Northrop Grumman Switchblade
System F6
WolfPack
XOS
Boomerang (mobili šaulio nustatymo sistema)

Project AGILE
ARPANET, Interneto protėvis
Boeing X-45
DAML
DARPA Grand Challenge - driverless car competition
High Performance Knowledge Bases
Hypersonic Research Program
Multics
NLS Computer System
Onion routing
Pasyvus radaras
Policy Analysis Market
MAC Projektas
MQ-1 Predator
POSSE
Vela Projektas
Jūrų Šešėlis
SURAN


Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/Darpa


CategoryŽodis