Locked History Actions

VLAN Trunking Protocol

Žodis angliškai

VLAN Trunking Protocol

Santrumpa

VTP

Žodis Lietuviškai

VLAN magistralės dalijimo protokolas


Apibrėžimas

VLAN magistralės dalijimo protokolas (VLAN Trunking Protocol, VTP) - Cisco nuosavas 2 lygmens pranešimų siuntimo protokolas, kuris valdo virtualiųjų vietinių kompiuterių tinklų (VLAN) papildymą, šalinimą ir pervardinimą viso tinklo mastu.


Paaiškinimai

Cisco VTP palengvina komutuojamų tinklų administraciją. Kai VLAN yra sukonfigūruojamas viename VTP serveryje, VLAN yra paskirstomas visuose domeno komutatoriuose. Taip yra dėl to, kad VTP perneša VLAN informacija į visus kitus VTP domeno komutatorius. VTP duomenys gali būti siunčiami per ISL, 802.1q, IEEE 802.10 ir LANE magistrales. VTP pranešimų srautas yra siunčiamas per valdantįjį VLAN (VLAN1), taigi visos VLAN magistralės turi būti sukonfigūruotos, kad pereitų per VLAN1. VTP yra daugumoje Cisco Catalyst šeimos produktų.

VTP veikia viename iš trijų režimų:

  1. Serveris – šiame režime su VTP galima sukurti, pašalinti ir redaguoti VLAN. VTP serveris perduoda savo nustatymus ir sinchronizuoja VLAN konfigūraciją į kitus komutatorius.

  2. Klientas – VTP klientai elgiasi taip pat kaip VTP serveriai, bet neįmanoma sukurti, pašalinti arba pakeisti VLAN vietiniame įrenginyje.

  3. Permatomas – kai nustatomas šis VTP režimas, tai komutatorius nedalyvauja VTP. Šie komutatoriai nesidalins VLAN konfigūracija ir nesinchronizuos VLAN nustatymų pagal gautus pranešimus

VTP siunčia pranešimus tarp magistralės komutatorių norėdamas palaikyti VLAN šiuose komutatoriuose. VTP pranešimai yra keičiami tarp to paties VTP domeno komutatorių. Jei domeno pavadinimas skiriasi, komutatorius tiesiog ignoruoja paketą. Jei pavadinimas toks pat – patikrina versijos numerį: jei ji naujesnė, tai komutatorius atsinaujina.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e7/VLAN_Trunking_Protocol_.gif

1 pav. VLAN su VTP ir be VTP


Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/VTP

http://www.mcmcse.com/cisco/guides/vtp.shtml

http://www.javvin.com/protocolVTP.html

http://www.daxnetworks.com/Technology/TechDost/TD-120104.pdf

http://www.petri.co.il/csc_setup_a_vtp_on_cisco_switches.htm

http://www.cisco.com/en/US/tech/tk389/tk689/technologies_tech_note09186a0080094c52.shtml