Locked History Actions

Skirtumas „VLAN Trunking Protocol“

Pakeitimai tarp versijų 2 ir 3
Versija 2 nuo 2009-09-29 20:04:01
Dydis: 2656
Redaktorius: VaidotasNorkunas
Komentaras:
Versija 3 nuo 2009-09-29 20:20:00
Dydis: 2688
Redaktorius: VaidotasNorkunas
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 12: Eilutė 12:
VLAN magistralės dalijimo protokolas (VLAN Trunking Protocol, VTP) - Cisco nuosavas 2 lygmens pranešimų siuntimo protokolas, kuris valdo virtualiųjų vietinių kompiuterių tinklų (VLAN) papildymą, šalinimą ir pervardinimą viso tinklo mastu. '''VLAN '''magistralės dalijimo protokolas (VLAN Trunking Protocol, VTP) - ''Cisco ''nuosavas 2 lygmens pranešimų siuntimo protokolas, kuris valdo virtualiųjų vietinių kompiuterių tinklų (VLAN) papildymą, šalinimą ir pervardinimą viso tinklo mastu.
Eilutė 16: Eilutė 16:
Cisco VTP palengvina komutuojamų tinklų administraciją. Kai VLAN yra sukonfigūruojamas viename VTP serveryje, VLAN yra paskirstomas visuose domeno komutatoriuose. Taip yra dėl to, kad VTP perneša VLAN informacija į visus kitus VTP domeno komutatorius. VTP duomenys gali būti siunčiami per ISL, 802.1q, IEEE 802.10 ir LANE magistrales. VTP pranešimų srautas yra siunčiamas per valdantįjį VLAN (VLAN1), taigi visos VLAN magistralės turi būti sukonfigūruotos, kad pereitų per VLAN1. VTP yra daugumoje Cisco Catalyst šeimos produktų. Cisco VTP palengvina komutuojamų tinklų administraciją. Kai VLAN yra sukonfigūruojamas viename VTP serveryje, VLAN yra paskirstomas visuose domeno komutatoriuose. Taip yra dėl to, kad VTP perneša VLAN informacija į visus kitus VTP domeno komutatorius. VTP duomenys gali būti siunčiami per ISL, 802.1q, IEEE 802.10 ir LANE magistrales. VTP pranešimų srautas yra siunčiamas per valdantįjį VLAN (VLAN1), taigi visos VLAN magistralės turi būti sukonfigūruotos, kad pereitų per VLAN1. VTP yra daugumoje ''Cisco Catalyst ''šeimos produktų.
Eilutė 20: Eilutė 20:
 1. Serveris – šiame režime su VTP galima sukurti, pašalinti ir redaguoti VLAN. VTP serveris perduoda savo nustatymus ir sinchronizuoja VLAN konfigūraciją į kitus komutatorius.
 1. Klientas – VTP klientai elgiasi taip pat kaip VTP serveriai, bet neįmanoma sukurti, pašalinti arba pakeisti VLAN vietiniame įrenginyje.
 1. Permatomas – kai nustatomas šis VTP režimas, tai komutatorius nedalyvauja VTP. Šie komutatoriai nesidalins VLAN konfigūracija ir nesinchronizuos VLAN nustatymų pagal gautus pranešimus
 1. '''Serveris '''– šiame režime su VTP galima sukurti, pašalinti ir redaguoti VLAN. VTP serveris perduoda savo nustatymus ir sinchronizuoja VLAN konfigūraciją į kitus komutatorius.
 1. '''Klientas '''– VTP klientai elgiasi taip pat kaip VTP serveriai, bet neįmanoma sukurti, pašalinti arba pakeisti VLAN vietiniame įrenginyje.
 1. '''Permatomas '''– kai nustatomas šis VTP režimas, tai komutatorius nedalyvauja VTP. Šie komutatoriai nesidalins VLAN konfigūracija ir nesinchronizuos VLAN nustatymų pagal gautus pranešimus

Žodis angliškai

VLAN Trunking Protocol

Santrumpa

VTP

Žodis Lietuviškai

VLAN magistralės dalijimo protokolas


Apibrėžimas

VLAN magistralės dalijimo protokolas (VLAN Trunking Protocol, VTP) - Cisco nuosavas 2 lygmens pranešimų siuntimo protokolas, kuris valdo virtualiųjų vietinių kompiuterių tinklų (VLAN) papildymą, šalinimą ir pervardinimą viso tinklo mastu.


Paaiškinimai

Cisco VTP palengvina komutuojamų tinklų administraciją. Kai VLAN yra sukonfigūruojamas viename VTP serveryje, VLAN yra paskirstomas visuose domeno komutatoriuose. Taip yra dėl to, kad VTP perneša VLAN informacija į visus kitus VTP domeno komutatorius. VTP duomenys gali būti siunčiami per ISL, 802.1q, IEEE 802.10 ir LANE magistrales. VTP pranešimų srautas yra siunčiamas per valdantįjį VLAN (VLAN1), taigi visos VLAN magistralės turi būti sukonfigūruotos, kad pereitų per VLAN1. VTP yra daugumoje Cisco Catalyst šeimos produktų.

VTP veikia viename iš trijų režimų:

  1. Serveris – šiame režime su VTP galima sukurti, pašalinti ir redaguoti VLAN. VTP serveris perduoda savo nustatymus ir sinchronizuoja VLAN konfigūraciją į kitus komutatorius.

  2. Klientas – VTP klientai elgiasi taip pat kaip VTP serveriai, bet neįmanoma sukurti, pašalinti arba pakeisti VLAN vietiniame įrenginyje.

  3. Permatomas – kai nustatomas šis VTP režimas, tai komutatorius nedalyvauja VTP. Šie komutatoriai nesidalins VLAN konfigūracija ir nesinchronizuos VLAN nustatymų pagal gautus pranešimus

VTP siunčia pranešimus tarp magistralės komutatorių norėdamas palaikyti VLAN šiuose komutatoriuose. VTP pranešimai yra keičiami tarp to paties VTP domeno komutatorių. Jei domeno pavadinimas skiriasi, komutatorius tiesiog ignoruoja paketą. Jei pavadinimas toks pat – patikrina versijos numerį: jei ji naujesnė, tai komutatorius atsinaujina.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e7/VLAN_Trunking_Protocol_.gif

1 pav. VLAN su VTP ir be VTP


Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/VTP http://www.mcmcse.com/cisco/guides/vtp.shtml

http://www.mcmcse.com/cisco/guides/vtp.shtml

http://www.javvin.com/protocolVTP.html

http://www.daxnetworks.com/Technology/TechDost/TD-120104.pdf http://www.petri.co.il/csc_setup_a_vtp_on_cisco_switches.htm

http://www.petri.co.il/csc_setup_a_vtp_on_cisco_switches.htm http://www.cisco.com/en/US/tech/tk389/tk689/technologies_tech_note09186a0080094c52.shtml

http://www.cisco.com/en/US/tech/tk389/tk689/technologies_tech_note09186a0080094c52.shtml