Locked History Actions

Worldwide Interoperability for Microwave Access

Žodis angliškai

Worldwide Interoperability for Microwave Access

Santrumpa

WiMAX

Žodis Lietuviškai

Belaidis WiMAX ryšys


Apibrėžimas

WiMAX - yra bevielio ryšio technologija, kuri leidžia sparčiai perduoti duomenis dideliais atstumais. WiMAX sukurta remiantis tais pačiais principais, kaip ir Wi-Fi, tačiau WiMAX techninės charakteristikos yra kur kas pranašesnės. Ši technologija gali suteikti bevielio ryšio prieigą keliasdešimt kilometrų spinduliu nuo ryšio stotelės arba pasiekti iki 70 megabitų per sekundę greitį.


Paaiškinimai

WiMAX paremtas mobilusis internetas yra keturis kartus greitesnis, nei šiuo metu Lietuvos rinkoje plėtojamas 3G. Taip pat ši technologija gali drąsiai konkuruoti ir su kokybišku plačiajuosčiu internetu miestuose bei padėti lengviau padengti kokybišku interneto ryšiu priemiesčius ir atokias gyvenvietes.

WiMAX leidžia sukurti daug konkurencingų produktų, skirtų pačioms įvairiausioms vartotojų grupėms. Pavyzdžiui, mobilusis internetas, atitinkantis plačiajuosčio DSL kokybę, ar WiMAX mobilieji telefonai, kuriuose gali būti įdiegta nemokamų pokalbių programa „Skype“. WiMAX yra labai aktuali ir verslui, nes gali užtikrinti aukščiausios kokybės interneto ryšį toli nuo miestų centrų nutolusiose vietose.


Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/WiMAX, http://lt.wikipedia.org/wiki/WiMAX, http://www.srtelecom.com/uploads/File/whitepapers/WiMAX-LOS-and-NLOS-Technology.pdf


CategoryŽodis