Locked History Actions

Žodynas/B/Siūlymas

Žodis angliškai

Bandwidth

Santrumpa

Žodis Lietuviškai

Pralaidumas


Apibrėžimas

Tinklų pralaidumas, yra dažnai naudojamas kaip duomenų perdavimo sparta, kuri reiškia duomenų, kurie gali būti perkeliami iš vienos vietos į kitą per tam tikrą laiką, sumą.


Paaiškinimai

Pralaidumas paprastai išreiškiamas bitais (duomenų) per sekundę (bps). Kartais jis yra išreikštas baitais per sekundę (Bps).

Pralaidumas gali būti didelis arba mažas priklausomai nuo kabelių ir įrangos, kuri naudojama, ypač interneto. Pavyzdžiui, jei jūs naudojate DSL interneto jungtį , turite 1,54 Megabitų (MB) dažnių juostos plotį. Juostos plotis yra matuojamas bitais (vienas 0 arba 1). Bitai grupuojami į baitus, kurie sudaro žodžius, tekstą ir kita informaciją, kuri perduodama tarp Jūsų kompiuterio ir interneto.

Jei turite prisijungimą prie DSL interneto, turite skirtą pralaidumą tarp Jūsų kompiuterio ir interneto paslaugų tiekėjo. Bet jūsų interneto paslaugų tiekėjas gali turėti tūkstančius DSL jungčių kitiems klientams. Tiekėjas turi turėti pakankamą pralaidumą savo, taip pat ir visų kitų savo klientų poreikiams. Taigi, nors turite 1.54Mb ryšį su interneto paslaugų teikėju, jūsų interneto paslaugų tiekėjas gali turėti 255Mb prisijungimą prie interneto, todėl galima patenkinti jūsų ir dar iki 166 kitų vartotojų poreikius (255/1.54).


Naudota literatūra

1. http://www.google.lt 2. http://en.wikipedia.org


CategoryŽodis