Locked History Actions

Carrier sense multiple access with collision detection

Žodis angliškai:

Carrier sense multiple access with collision detection

Santrumpa:

CSMA/CD

Žodis lietuviškai:

CSMA/CD

Apibrėžimas:

 • CSMA/CD - medijos prieigos kontroliavimo metodas, kuris atpažysta kolizijas ir praėjus tam tikram laiko tarpui pakartotinai bando siųsti kadrus.

Paaiškinimas:

IEEE 802.3: Ethernet IEEE 802.3 standartą nusako CSMA/CD tinklo magistralė kuri palaiko 10-Mbps perdavimo spartą per siaurajuosčius, plačiajuosčius ir vytos poros kabelius. Tiek HP tiek IBM (ir kiti) palaiko IEEE 802.3 tinklų standartus. IEEE 802.3 standarto CSMA/CD kadras susideda iš antraštės ir papildomų bitų lauko bei kadro eiliškumo patikros skilties.

 • Sinchronizacijos bitai: 8 baitų kombinacija iš loginių 1 ir 0 yra naudojama sinchronizacijai. Paskutinis bitas visuomet yra 0.
 • Kadro pradžios bitai: 8 bitų kombinacija, kuri inicijuoja kadro pradžią.
 • Gavėjo adresas: adresas nurodo gavėjo adresą, rupinį gavėjų adresus arba yra siunčiama visiems įmanomiems gavėjams tinkle. Šis adresas gali būti 16 arba 48 bitų ilgio, bet visi mazgai šiame tinkle turi būti suderinti, tai reiškia, kad visi turi turėti 16 bitų adresus arba visi būti 48 bitų adresų ilgio.
 • Siuntėjo adresas: Adresas kuris nurodo siuntėjo mazgą. Šis adresas turi tokio pat ilgio adresą kaip ir gavėjai.
 • Ilgis: Ilgis matuojamas baitais kiekvienu atveju atskirai, nurodant 802.2 standarto antraštę. Tai 16 bitų laukas.

  frame.jpg

1 pav. IEEE 802.3 CSMA/CD kadro struktūra

 • Papildomi bitai: Papildomi baitai, jie yra ne duomenų baitai, todėl gali būti įterpti į kadrą tam, kad bendras kadro ilgis būtų labiau priimtinas fiziniam tinklui.
 • Kadro eiliškumo tikrinimo bitai: Šie bitai yra pridedami pačioje kadro pabaigoje, tai yra 32 bitų ciklinis perteklinių bitų patikrinimas CRC (Cyclic Redundancy Check). Tikrinimas pradedamas nuo gavėjo mazgo adreso ir yra tikrinama iki duomenų pabaigos, tai reiškia, kad papildomi bitai į patikrinimą nesiskaičiuoja.

Naudota literatūra:

 1. Computer Network. By: Shinde, S. S. New Age International Limited. 2009