Locked History Actions

Dynamic Hyper Text Markup Language

Žodis angliškai:

Dynamic Hyper Text Markup Language

Santrumpa:

DHTML

Žodis lietuviškai:

Dinaminė hiperteksto žymėjimo kalba


Apibrėžimas:

Dinaminio HTML technologija, apjungia savyje HTML, stilių sąrašus ir skriptus, bei leidžianti internetiniams puslapiams keistis ir realizuojanti animaciją. Be to, kai puslapis buvo užkrautas iš serverio, nebereikalingas ryšys su serveriu - viskas vyksta vartotojo kompiuteryje. Dinaminiuose HTML vartotojui spaudžiant klavišus, važinėjant su pele ar spaudžiant jos klavišus, keičiasi puslapio teksto dydis, spalva, padėtis ir t.t. Galima animacija, puslapio elementai gali judėti aplinkui, atskiri elementai gali dingti ir vėl pasimatyti.


Paaiškinimai

DHTML savybės :

• DHTML leidžia elgtis su visu Web puslapiu, kaip programuojamu objektu. Tai leidžia Web puslapiams geriau reaguoti į įvedamus duomenis ir komandas, pateikiamas vartotojo.

• Papildomos multimedijos panaudojimo, maketų kūrimo galimybės. Pranešimo laukų judėjimas, šrifto spalvos keitimas, specialūs filtrai (pvz. šešėlių kūrimas) ir daugelis kitų priemonių leidžia sukurti interaktyvesnius dokumentus.

• Serverio apkrovimo sumažinimas. Žiūrint vartotojui DHTML visi duomenys iš pat pradžių paimami iš serverio ir perkeliami į vartotojo kompiuterį. Po to darbas vyksta tik pastarojo kompiuteryje. Taip mažiau apkraunamas ir tinklas, ir serveris.

• Interaktyvumo lygio padidėjimas. Dinaminio Web puslapio turinys gali būti pakeistas priklausomai nuo vartotojo veiksmų (pvz. vartotojas su pele gali tampyti atskirus objektus, matomus ekrane).

• Manipuliacija dokumento pavadinimu. Siekiant supaprastinti darbą su dokumentais galima išvesti į ekraną dokumento antraštę, kai tik tai yra būtina. Be to tai galima padaryti bet kur ir bet kada.

• Duomenų bazių palaikymas. Leidžia pateikti duomenis puslapyje be pakartotino kreipimosi į serverį, kad Šis prileistų prie informacijos.

• Duomenų išvedimo (patalpinimo) supaprastėjimas. Duomenys gali būti išvedami iš karto, kai jie yra gaunami. Anksčiau reikėdavo gauti visus duomenis, ir tik po to juos buvo galima išvesti į ekraną.

• Sąrašų stilių pagerinimas. Čia galima patalpinti papildomos informacijos, kuri leidžia sutrumpinti puslapio formatavimo atributų aprašymą.

• Teksto efektai. Vartotojui gali būti leidžiama keisti teksto, kurį tuo metu skaito, šrifto dydį. Kad vartotojas aplankytų tam tikra po nuoroda esantį puslapį, galima pele užvažiavus ant nuorodos padidinti tekstą toje vietoje, padidinti garsą ir t.t.

Dinaminiame HTML galimas ne tik paprastas Web puslapio elementų atributų keitimas, bet ir galima transformuoti patį tekstą. Visi taisymai vykdomi realiame laike.

Nors dinaminiai HTML suteikia gerokai daugiau galimybių, tačiau yra vienas labai didelis minusas. Nėra visiškai bendro standarto. Ką supranta viena naršyklė, visiškai nesupranta kita naršyklė. Todėl tokius puslapius potencialiai gali žiūrėti gerokai mažiau vartotojų. Vartotojas, norėdamas žiūrėti puslapius, turi turėti kelias naršykles įvairiems puslapiams.

Galimybė sukurti animacinius personažus, reaguojančius į vartotojo įvedamą informaciją, daro puslapius patrauklesnius, vaizdingesnius bei informatyvesnius. Personažai gali judėti plokštumoje, su specialiomis priemonėmis net trimatėje erdvėje. Personažo judėjimą galima susieti su muzikinio fono stiprėjimu (silpnėjimu).

Dažniausiai DHTML naudojama kurti žaismingi bei akiai patrauklius internetinio puslapio elementus.

Naudota literatūra:

  • 1.HTML vaizdžiai. Paul Whitehead, James H. Rusell, 2006, 320p.


CategoryŽodis