Locked History Actions

Comité Consultatif International Téléphonique et Télégraphique

Žodis angliškai

Comité Consultatif International Téléphonique et Télégraphique

Santrumpa

CCITT

Žodis Lietuviškai

Tarptautinis telegrafo ir telefono konsultacinis komitetas


Apibrėžimas

Telekomunikacijų standartalizacijos sektorius (angl. Telecommunication Standardization Sector, ITU-T) koordinuoja telekomunikacijų standartus Tarptautinės telekomunikacijos sąjungos (ITU) vardu. Organizacijos būstinė yra Ženevoje (Šveicarija).


Paaiškinimai

ITU standartalizacijos darbai prasidėjo apie 1865 metus, kai susikūrė Tarptautinė telegrafo sąjunga. Ji 1947metais tapo Jungtinių Tautų specializuota institucija ir 1956 metais buvo įsteigtas Tarptautinis telegrafo ir telefono konsultacinis komitetas ( pranc. Comité Consultatif International Téléphonique et Télégraphique, CCITT), kuris 1993 metais buvo pervardintas į ITU-T.

ITU-T misija yra užtikrinti efektyvų ir savalaikį standartų, apimančių pasaulinio lygio telekomunikacijų sritis, teikimą, bei apibrėžti tarifus ir apmokestinimo principus tarptautinėms ryšio paslaugoms.

Tarptautiniai standartai, kurie yra sukuriami ITU-T yra apibrėžiami kaip „Rekomendacijos“, nes jie tampa privalomi tik kai yra priimami kaip dalis nacionalinių įstatymų.

Kadangi ITU-T yra dalis ITU, kuri yra JT specializuota institucija, jos standartai turi labiau formalią tarptautinę vertę, nei daugumos kitų standartų kuriančių organizacijų, kurios publikuoja technines specifikacijas.

Personalinių kompiuterių pramonės plėtra 9 dešimtmečio pradžioje privertė vartotojus ir verslo atstovus priimti naujas ryšio technologijas, netgi jei jos dar nebūdavo standartalizuotos. Todėl standartalizavimo organizacijos turėjo vis greičiau teikti standartus arba joms belikdavo tik patvirtinti de facto standartus.

Dabar ITU-T veikia daug racionalesniu procesu. Laikas tarp pirminio organizacijos nario pateikto juodraštinio dokumento ir visiško ITU-T patvirtinimo gali siekti penkis ar net mažiau mėnesių. Tai standartilizavimo procesą paverčia labiau reaguojantį į spartu technologijų vystymą, todėl naujos ir atnaujintos Rekomendacijos skelbiamos beveik kasdien, o visa beveik 3300 Rekomendacijų biblioteka prieinama bet kam internete.

Taip pat, ITU-T kooperuojasi su įvairiais forumais ir standartų kūrimo organizacijomis, siekdama išvengti darbų kartojimosi ir standartų prieštaravimų vienas kitam.

ITU-T pateikia galutines standartų versijas, tinkamas naudoti nacionalinėse ir tarptautinėse telekomunikacijų srityse. Standartai yra kategorizuojami pirmosiomis raidėmis, kurios nurodo plačią temą medžiagai, ir dešimtainiu skaičiumi, kuris identifikuoja tam tikrą standartą. Standartai specifiškai susiję su duomenų perdavimu turi V raidę (analoginėse schemose) arba X (skaitmeninėse schemose), pavyzdžiui, X.500. Standartai apimantys ISDN žymimi I raide, o standartai ryšio sistemų stebėjimui ir valdymui žymimi M raide.


Naudota literatūra

1. http://www.encyclopedia.com/doc/1O11-CCITT.html

2. http://en.wikipedia.org/wiki/Ccitt

3. http://www.itu.int/net/ITU-T/info/Default.aspx